Αρχική σελίδα » Νέα-Εκδηλώσεις » Ημερίδες-Εκδηλώσεις

Ημερίδες - Εκδηλώσεις

Νοέμβριος 2015 - Ημερίδα Απολογισμού και Ενημέρωσης

Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015, 13:30, Αμφιθέατρο Ι. Δρακόπουλος, Κεντρικό Κτήριο Πανεπιστημίου Αθηνών.

Τελική ημερίδα απολογισμού και ενημέρωσης της ιδρυματικής πράξης "Ανοικτά Ακαδημαϊκά Μαθήματα στο Παν/μιο Αθηνών". Η ημερίδα απευθύνεται κατά κύριο λόγο στα μέλη ΔΕΠ του Πανεπιστημίου και αποσκοπεί στην ενημέρωσή τους σχετικά με την πορεία του έργου, τα επιτεύματα της δράσης, Θα υπάρξει παρουσίαση της νέας υποδομής (πλατφόρμας Open eClass, Open Delos) και θα γίνει μία ανοικτή συζήτηση για τα μελλοντικά σχέδια.

Δείτε τα βίντεο της ημερίδας εδώ.

Απρίλιος 2014 - Ημερίδα ενημέρωσης προς τα μέλη ΔΕΠ

Τετάρτη 9 Απριλίου 2014, 9:30, Αμφιθέατρο Ι. Δρακόπουλος.
Ενημερωτική ημερίδα της ιδρυματικής πράξης "Ανοικτά Ακαδημαϊκά Μαθήματα στο Παν/μιο Αθηνών". Η ημερίδα απευθύνεται κατά κύριο λόγο στα μέλη ΔΕΠ του Πανεπιστημίου και αποσκοπεί στην ενημέρωσή τους σχετικά  με τους στόχους της δράσης, την εξέλιξή της, τα νέα χαρακτηριστικά της πλατφόρμας Open eClass (ηΤάξη) και τη διαδικασία ανάπτυξης των Ανοικτών Ακαδημαϊκών Μαθημάτων.

Δείτε τα βίντεο της ημερίδας εδώ.

Μάρτιος 2014 - Συνάντηση με τους εκπροσώπους τμημάτων

• Πέμπτη 28 Μαρτίου 2014, 10:00, Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης, Κέντρο Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύου.
  • Παρασκευή 29 Μαρτίου 2014, 14:00, Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης, Κέντρο Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύου.

Συνάντηση ενημέρωσης της ιδρυματικής δράσης "Ανοικτά Ακαδημαϊκά Μαθήματα στο Παν/μιο Αθηνών" με σκοπό την ενημέρωση των εκπροσώπων των τμημάτων σχετικά με το έργο, την πορεία του, το συντονισμό και την ανταλλαγή απόψεων για ζητήματα της δράσης.

Οκτώβριος 2012 - Εναρκτήρια συνάντηση της δράσης

Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012, 10:00, Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης, Κέντρο Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύου.
Πρώτη συνάντηση της ιδρυματικής δράσης "Ανοικτά Ακαδημαϊκά Μαθήματα στο Παν/μιο Αθηνών" με σκοπό την ενημέρωση των εκπροσώπων των τμημάτων σχετικά με το έργο και την ανταλλαγή απόψεων για τα ζητήματα της δράσης.